Akademia

Juniorzy: Trzy punkty na wodze

2022-08-22

W niedzielne deszczowe przedpołudnie juniorzy zainaugurowali rozgrywki II Wojewódzkiej Ligi Juniorów. W pierwszym meczu rozegranym na Stadionie Miejskim w Pszczynie gościliśmy zespół KS Kuźnia Ustroń. Choć pierwszą bramkę zdobyli przyjezdni (już w 5 minucie) to odpowiedź naszych zawodników przyszła szybko (gol Igora Bały w 11 minucie), a do przerwy udało się jeszcze wyjść na skromne prowadzenie dzięki trafieniu Jasińskiego. Mogło być nawet lepiej gdyby tylko była lepsza skuteczność, a swoje szanse mieli m.in. dwukrotnie Głąb (trafił w słupek i przestrzelił z 8 metrów ponad bramką), Jasiński, Ryguła oraz Bała (nieuznana bramka ze spalonego). Nieskuteczną grę udało się przełamać po godzinie gry dzięki drugiemu trefieniu Jasińskiego. Dwubramkowe prowadzenie sprawiało, że mecz był niejako pod kontrolą. W ostatnim kwadransie meczu rywale jednak rzucili większe siły do ataku i bliscy byli zdobycia przynajmniej jednej bramki (m. in. słupek i poprzeczka ratowały przed utratą gola). Ostatecznie na ciężkim boisku udało się wywalczyć pierwsze trzy punkty.

MKS Iskra Pszczyna - KS Kuźnia Ustroń 3:1 (2:1)
bramki: 0:1 (5.), 1:1 Igor Bała (11.), 2:1 Michał Jasiński (36.), 3:1 Michał Jasiński (63.)