Akademia

Młodzicy: Podsumowanie Turnieju o Puchar Prezesa ŚlZPN

2022-02-06

Podsumowanie finału Turnieju o Puchar Prezesa ŚlZPN

W piątkowe popołudnie Nasi Chłopcy stawili czoła wyzwaniu, jakim niewątpliwie był mecz finałowy z Akademią Piłkarską Górnika Zabrze.

Oto jak podsumowuje spotkanie Trener Szymon Furczyk:

,,W szatni powiedziałem chłopakom, że nie wystarczy dziś doskonale zagrać, ale trzeba mieć ten pierwiastek szczęścia. Niestety moje słowa okazały się prorocze. Zarówno w meczu z Górnikiem Zabrze jak i w meczu o 3 miejsce zabrakło po prostu tylko i aż szczęścia. Do 18 minuty prowadziliśmy z Górnikiem 1:0, po czym po ostatniej 25 minucie meczu na tablicy widniał wynik 1:2. O ile pierwsza bramka to efekt bardzo ładnego strzału po krótkim słupku, tak druga bramka niespełna minutę przed końcem z rzutu wolnego tuż przed polem karnym mogła bardzo mocno zaboleć.

Do drugiego meczu podeszliśmy już rozbici mentalnie, lecz mieliśmy naprawdę bardzo wiele okazji, aby pokonać bramkarza Lublińca. Niestety bramka wydawała się jakby zaczarowana i nawet po dwóch strzałach w słupek piłka nie chciała do niej wpaść. W karnych natomiast, niestety górą byli rywale.

Kończymy wspaniałą przygodę trochę smutni, lecz jutro na pewno będziemy z siebie dumni. Doszliśmy niebywale wysoko, a w finale zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Liczymy, że to szczęście jednak do nas wróci"

MKS Iskra Pszczyna 1-2 Akademia Piłkarska Górnik Zabrze

MKS Iskra Pszczyna 0-0 Sporting FA Lubliniec w karnych 3-4