Akademia

Finał Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego

2024-01-09

Finał Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego

W minioną niedzielę odbyły się długo wyczekiwane finały Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego. Nasze drużyny wzięły udział we wszystkich trzech kategoriach wiekowych! 

Szczególne gratulacje należą się drużynie rocznika 2011 prowadzonej przez Trenera Pawła Oszka za zajęcie I miejsca!

Gratulujemy również zdobycia tytułów:

Tymoteusz Czukiewski - najlepszy zawodnik turnieju
Jan Kościelny - król strzelców
Wojtek Kucia - król strzelców
Nikodem Kubisz - najlepszy zawodnik turnieju 

 

Poniżej przedstawiamy wszystkie szczegóły, relacje Trenerów oraz galerie pełne zdjęć – zapraszamy do lektury!

 


ROCZNIK 2011 – I miejsce

W składzie: 
J. Kulpa, S. Stalmach, O. Czech, W. Kucia, I. Przybyło, N. Kubisz, J. Rozmus 

 

Iskra 3:0 LKS Goczałkowice-Zdrój 
Iskra 2:1 Akademia BVB im. Łukasza Piszczka
Iskra 1:1 UKS Josieniec Radostowice

 

Komentarz Trenera Pawła Oszka:
,,Finałową fazę turnieju rozpoczęliśmy od dobrego spotkania z LKS Goczałkowice. Dominowaliśmy przez większość meczu, co zaowocowało zwycięstwem 3:0. Kolejny pojedynek z Akademią BVB był bardzo otwarty, obie drużyny stwarzały dużo sytuacji, jednakże to nam udało się przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę i mecz zakończył się wynikiem 2:1. Ostatnie spotkanie z Josieńcem Radostowice było swoistym finałem. Wygrana Josieńca dawałaby im zwycięstwo w całym turnieju, a każdy inny wynik premiował nas. Jak na finał przystało, więcej było walki niż samej gry, co spowodowało dużą ilość fauli, żółtych, a nawet czerwonych kartek. W tej burzy emocji, które udzielały się nie tylko na boisku, udało nam się zachować więcej zimnej krwi i wyrwać "zwycięski" remis 1:1. Na koniec raz jeszcze wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w turnieju eliminacyjnym oraz finałowym, ponieważ wykonali oni świetną robotę."
 

GALERIA

 


ROCZNIK 2013 – II miejsce

W składzie:
Paluchowski, Ostolski, Kubacki, Zdunek, Kościelny, Pasternak, Widłok, Goraus
 

Iskra 2:1 KEJBI Pawłowice
Iskra 0:2 GKS Krupiński Suszec

 

Komentarz Trenera Pawła Zjawińskiego:
,,Po pierwszym, całkiem niezłym meczu niestety w drugim zagraliśmy słabiej. Wynik spotkania z Suszcem uznaję jako sprawiedliwy pod względem jakości gry. Ostatni mecz wypadł już lepiej, finalnie wygrany zakończył nasze turniejowe zmagania na drugim miejscu. Gratuluję zwycięzcom!”
 

GALERIA

 


ROCZNIK 2015 – II miejsce

W składzie:
Gustaw Sojka, Błażej Cieszko, Tymoteusz Czukiewski, Filip Czembor, Filip Szwed, Jan Sokal, Maciej Poskier, Ignacy Sokal, Błażej Kozyra, Leo Kojzarek 
 

Iskra 1:2 GKS Krupiński Suszec
Iskra 4:1 LKS Czarków
Iskra 3:1 KEJBI Pawłowice 

 

Komentarz Trenera Daniela Czwioroka:
,,Przed samym finałem można było wyczuć, że miejsca na podium zostaną rozdzielone w pierwszych dwóch meczach. Ciężar gatunkowy tych meczy przerósł wszystkie cztery drużyny, dlatego pierwsze mecze były grą błędów. Mecz z Suszcem, który zadecydował o pierwszym miejscu to mecz, w którym drużyny strzelały bramki po błędach przeciwników. O ile z ataków drużyny z Suszca wychodziliśmy obronną ręką, o tyle nie wystrzegliśmy się indywidualnych błędów i straciliśmy dwie bramki. Kolejne mecze to widoczna przewaga naszej drużyny grającej z większym spokojem, mniejszą ilością błędów i sfinalizowanymi akcjami. Najważniejszym jednak aspektem dla mnie jako Trenera jest to, że grupa rozwinęła się na tyle, że każdy jest gotowy do wejścia na boisko i swoim wejściem daje coś ekstra drużynie - co pokazał nam wszystkim finał. Czekamy na kolejne turnieje, na których będziemy zdobywać jeszcze więcej doświadczenia, a w konsekwencji spotkania finałowe wygrywać." 
 

GALERIA 

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony