Poniżej zamieszczamy Deklaracji | Regulaminu dla grup Akademii MKS Iskra Pszczyna i Formularza PZPN. Prosimy rodziców o zaznajomienie się z nim, wydrukowanie, podpisanie Deklaracji i Formularza PZPN przekazanie trenerom podczas zajęć. Regulamin dotyczy wszystkich zawodników i zawodniczki Akademii MKS Iskra Pszczyna. W przypadku rezygnacji z członkostwa w Miejskim Klubie Sportowym "Iskra" Pszczyna prosimy o dostarczenie do naszego biura w formie papierowej lub elektronicznej rezyngacji.
pliki do pobrania:
REGULAMIN KLUBU
MKS ISKRA PSZCZYNA
(Obowiązkowo do zapoznania przez rodziców i zawodników)
- Klub zastrzega sobie prawo do oceny i weryfikacji zawodnika pod względem:
- Poziomu sportowego
- Wyników w nauce
- Zachowania i ewentualnych problemów wychowawczych
- W wyniku przeprowadzonej weryfikacji Zawodnik może na stałe lub czasowo zostać przeniesiony do grupy o niższym poziomie sportowym. W wyniku nagannego zachowania Zawodnika, Klub zastrzega sobie prawo do zawieszenia lub usunięcia Zawodnika z Miejskiego Klubu Sportowego „Iskra”.Każdy zawodnik przed umożliwieniem uczestnictwa w meczach/turniejach jest weryfikowany przez trenera grupy i to trener grupy decyduje o możliwości uczestnictwa zawodnika w meczach/turniejach.
- Klub zastrzega sobie prawo do zmiany trenerów w grupach szkoleniowych.
- Klub zastrzega sobie prawo do zmiany terminów oraz lokalizacji treningów.
- Klub zastrzega sobie prawo do podejmowania autonomicznych decyzji w zakresie zgłaszania i uczestnictwa zespołów (roczników) w rozgrywkach ligowych lub innych formach współzawodnictwa sportowego.
- Opiekunowie prawni uznają, że Trenerzy, Koordynatorzy a także Władze Klubu poświęcają czas i środki na kształcenie młodych sportowców w swoich działaniach kierują się dobrem Dziecka.
- Opiekunowie szanują decyzję Władz Klubu, Koordynatorów a także Trenerów, jak również wspierają Klub w podjętych działaniach.
- Opiekunowie mają zaufanie do systemu szkolenia Klubu.
- Wszyscy zawodnicy trenujący w Klubie muszą posiadać ważne badania lekarskie, raz na rok dziecko powinno odbyć badania lekarskie oraz wykonać badania tj. Krew, mocz i EKG, następnie dostarczyć podbitą przez lekarza kartę zdrowia sportowca do klubu.
- Opiekunowie prawni/Zawodnicy są zobowiązani do płacenia składek członkowskich przez 12 miesięcy w roku. Składki członkowskie są opłacane z góry, do 15 dnia każdego miesiąca.
- W przypadku rezygnacji z członkostwa w Miejskim Klubie Sportowym “Iskra”, Opiekunowie zobowiązani są poinformować o rezygnacji Trenera swojej drużyny oraz przesłać formularz z rezygnacją drogą mailową do Klubu: akademia@iskra.pszczyna.pl, bądź wypełnić pismo osobiście w biurze Klubu.
- Opiekunowie prawni wyrażają zgodę, aby w trakcie treningów lub meczów były wykonywane zdjęcia/filmy ich uczestnikom oraz wyrażają zgodę na rozpowszechnianie wizerunku dziecka utrwalanego na zdjęciach/filmach w ramach strony internetowej, portali, serwisów oraz materiałów marketingowych związanych z działaniem Miejskiego Klubu Sportowego “Iskra”.
- Opiekunowie ponoszą odpowiedzialność materialną za szkody spowodowane przez Dziecko w wyniku nieprzestrzegania obowiązujących regulaminów obiektów treningowych.
- Opiekunowie powstrzymują się od wydawania instrukcji w trakcie gry i nie przejmują roli trenera dowodząc drużyną spoza boiska. Tylko sztab trenerski upoważniony jest do wydawania wskazówek drużynie. Opiekunowie wspierają oraz zachęcają do lepszej gry ale nie instruują.
- Opiekunowie nie będą uczestniczyć w odprawach meczowych i rozmowach sztabu trenerskiego z drużyną. Wyjątkiem są osoby pełniące rolę kierownika drużyn.
- Opiekun powinien pomóc dziecku przygotować się do treningu, następnie powinien egzekwować od dziecka samodzielne przygotowanie się do treningu i wykonać tylko sprawdzenie czy dziecko przygotowało ubiór odpowiedni do miejsca treningu.
- W trakcie treningów i meczów Opiekunowie przebywają na trybunach. Wyjątkiem są osoby pełniące rolę kierownika drużyn.
- Opiekunowie zobowiązują się do niepodważania autorytetu Trenera, zarówno w obecności swoich dzieci, jak i innych rodziców.
- Opiekunowie/Zawodnicy mają obowiązek informować Trenera o nieobecności swoich Dzieci na treningach, meczach czy zgrupowaniach.
- Opiekunowie/Zawodnicy nie będą spożywać alkoholu ani palić papierosów podczas zajęć treningowych i meczów.
- Opiekunowie oraz Zawodnicy akceptują, poprzez złożenie oświadczenia w postaci deklaracji członkowskiej, zasady obowiązujące w Klubie. Zasady obowiązują przez cały okres szkolenia Zawodnika w Klubie.
- W przypadku braku akceptacji powyższego regulaminu, Władze Klubu mogą wymówić/odmówić członkostwo w Miejskim Klubie Sportowym “Iskra”.
- Zawodnik, który przez 12 miesięcy sezonu (sezon od sierpnia do lipca) poprzedzających nowy sezon terminowo opłaci wszystkie składki członkowskie, otrzyma z Klubu nieodpłatnie nowy komplet treningowy (koszulka treningowa, spodenki treningowe, getry) do połowy października nowego sezonu. W przypadku problemów z dostarczeniem w podanym terminie klub będzie informował o nowym terminie dostawy.
- W skład opłaty wpisowej dokonywanej wraz z dołączeniem do MKS Iskra Pszczyna wchodzi wyposażenie zawodnika w sprzęt treningowy tj. komplety treningowe, polo wyjściowe, bluza treningowa (2x koszulka treningowa, spodenki, 2x getry, bluza treningowa i polo)
- Rodzice/Opiekunowie wyrażają zgodę na przewóz swojego dziecka prywatnymi samochodami, autokarami i pociągami na zawody, turnieje, mecze oraz inne zajęcia w ramach działalności Klubu.
Niniejszym oświadczam, iż zapoznałem się z treścią powyższego Regulaminu i w pełni go akceptuję wraz ze złożeniem deklaracji członkowskiej. Złożenie podpisanej deklaracji członkowskiej świadczy o akceptacji powyższego regulaminu.
REGULAMINY OBOZÓW I PÓŁKOLONII
REGULAMIN WYCIECZEK AUTOKAROWYCH
- Za przejazd uczestników odpowiedzialny jest kierownik obozu/kolonii, lub wyznaczony przez niego opiekun.
- Przed wyjazdem należy ustawić się na zbiórce w miejscu wyznaczonym przez kadrę.
- Nie wolno podbiegać do autobusu.
- Przed wyjazdem opiekun sprawdza imienną listę uczestników.
- Oczekując na autokar uczestnicy stoją obok swojego bagażu (bagaż podpisany: imię i nazwisko).
- Do autokaru wsiadamy dopiero po wyraźnym poleceniu kierownika lub wyznaczonego opiekuna.
- Do autokaru wsiadamy kolejno, kolejno też zajmujemy miejsca siedzące wyznaczone przez opiekuna.
- W autokarze zabrania się:
– Palenia tytoniu, spożywania alkoholu i innych używek,
– Przemieszczania się po autokarze i podróżowania w pozycji stojącej,
– Blokowania zamków, otwierania drzwi i samowolnego otwierania okien w czasie podróży,
– Wyrzucania jakichkolwiek przedmiotów z pojazdu i rzucania przedmiotami,
– Obracania się tyłem do kierunku jazdy,
– Spożywania posiłków i napojów.
- Po zakończonej podróży uczestnik oraz opiekun mają obowiązek sprawdzić czy zostały zabrane wszystkie bagaże i rzeczy osobiste przez uczestników, czy pozostawiono ład i porządek oraz czy nie dokonano uszkodzeń i zniszczeń (za dokonane uszkodzenia przez uczestnika koszty ponoszą rodzice/opiekunowie).
- Uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania niniejszego Regulaminu.
REGULAMIN TRANSPORTU KOLEJĄ
- Za przejazd uczestników odpowiedzialny jest opiekun obozu/kolonii, lub wyznaczony przez niego wychowawca.
- Przed wyjazdem należy ustawić się na zbiórce w miejscu wyznaczonym przez kadrę.
- Przed wyjazdem należy sprawdzić imienna listę uczestników. Upewnić się, czy wszyscy uczestnicy wycieczki posiadają ważne dokumenty (legitymacje szkolne).
- Oczekując na pociąg uczestnicy stoją obok swojego bagażu (bagaż podpisany: imię i nazwisko).
- Pożegnanie z rodzicami odbywa się przed wsiadaniem do pociągu.
- Pierwszy wsiada wychowawca grupy, który kieruje uczestników do odpowiednich przedziałów. Uczestnicy wsiadają pojedynczo, na znak kierującego podróżą, bez przepychania się. Ostatni wsiada opiekun.
- Każde wyjście do toalety winno być zgłoszone kadrze.
- W czasie podróży kategorycznie zabrania się:
– wychylania przez okna
– wyrzucania przez okna śmieci
– przechodzenia do innych wagonów
– przebywania na korytarzach podczas jazdy
– wychodzenia z przedziału bez wiedzy kadry
– zaśmiecania przedziałów
– głośnego zachowywania się, utrudniającego podróż innym pasażerom.
– opuszczania pociągu na stacjach i przystankach.
– spożywania alkoholu, palenia tytoniu, zażywania innych używek
9. Przed końcem podróży należy sprawdzić bagaż osobisty i pozostawić przedziały w takim stanie, w jakim go zastaliśmy.
10. Wysiadanie z pociągu odbywa się w kolejności odwrotnej, jak wsiadanie.
11. Po wyjściu z pociągu uczestnicy ustawiają się na zbiórce.
12. Po ogłoszeniu zbiórki kadra sprawdza imienną listę uczestników.
13. Uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania niniejszego Regulaminu.
REGULAMIN WYCIECZEK PIESZYCH
- Uczestnicy mają obowiązek zabrać ze sobą odzież stosowną do warunków atmosferycznych.
- Na miejsce zbiórki należy przybyć punktualnie.
- Uczestnicy wycieczki są zobowiązani do kulturalnego zachowania się podczas trwania całej wycieczki.
- W razie jakichkolwiek dolegliwości i innych problemów mających wpływ na bezpieczeństwo, uczestnicy są zobowiązani do informowania kierownika wycieczki lub opiekunów.
- Zabrania się oddalania się od grupy bez zgody kierownika wycieczki lub opiekuna.
- Uczestnicy są zobligowani do wykonywania poleceń opiekunów, udziału we wszystkich zajęciach przewidzianych programem, punktualności.
- Zabrania się posiadania, kupowania, spożywania napojów alkoholowych, narkotyków i innych środków odurzających oraz wyrobów tytoniowych.
- Uczestnicy powinni dbać o zachowanie porządku w miejscach pobytu i pozostawienie tych miejsc w stanie nie gorszym, niż zastany na początku. W szczególności zabrania się zaśmiecania terenu i okolicy materiałami mogącymi sprowadzić zagrożenie pożarowe (puszki, butelki, szkło, papier).
- Każdy fakt budzący niepokój należy zgłosić opiekunowi.
- Należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego obowiązujących pieszych, dbać o bezpieczeństwo własne i innych.
- Swoim zachowaniem w miejscach publicznych nie należy prowokować niebezpiecznych sytuacji czy też agresji innych.
- Za szkody materialne spowodowane w czasie wycieczki odpowiedzialność ponoszą rodzice (prawni opiekunowie) uczestnika.
- Uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania niniejszego Regulaminu.
REGULAMIN KĄPIELI I PLAŻOWANIA
- Kąpiel może odbywać się tylko w wytyczonym obszarze wody.
- Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy i wychowawcy.
- Osoby korzystające z kąpieli zobowiązane są ściśle stosować do poleceń ratownika i wychowawcy.
- Za ustalenie kolejności wchodzenia grup do wody odpowiedzialni są wychowawcy.
- W przypadku złego samopoczucia, bólu lub zawrotów głowy, a także innych dolegliwości należy natychmiast wyjść z wody i powiadomić o tym kierującego kąpielą.
- Wyznaczona grupa może wchodzić do wody i wychodzić z niej tylko na sygnał podany przez osobę kierującą kąpielą.
- Obowiązuje całkowity zakaz samodzielnego wchodzenia do wody. Nie wolno wchodzić do wody bez wiedzy i zgody ratownika oraz opiekuna.
- W czasie kąpieli w wodzie musi być obecny opiekun (wychowawca) grupy. Grupa bez wychowawcy nie będzie dopuszczona do kąpieli.
- Przed wejściem do wody i po wyjściu z wody obowiązuje zbiórka na brzegu w celu sprawdzenia liczebności grupy. Grupa wyznaczona wchodzi do wody i wychodzi z niej tylko na sygnał podany przez ratownika lub opiekuna.
- Samodzielne wyjście z wody należy zgłosić dyżurującemu ratownikowi i opiekunowi.
- Podczas kąpieli obowiązuje strój kąpielowy.
- Na sygnał ALARM wszyscy natychmiast wychodzą z wody.
- Podczas kąpieli słonecznych uczestnicy powinni mieć nakrycie głowy. Obowiązuje całkowity zakaz:
– kąpieli w łańcuszkach, kolczykach czy też zegarkach i pierścionkach,
– wrzucania i wpychania do wody oraz skakania do wody,
– przekraczania stref przeznaczonych do kąpieli,
– urządzania fałszywych alarmów oraz lekkomyślnych żartów.
- W przypadku zauważenia tonięcia należy natychmiast powiadomić ratownika
- Za nieprzestrzeganie obowiązującego regulaminu zostają ustalone następujące kary:
– za pierwsze złamanie regulaminu kąpieli – zakaz kąpieli w ciągu całego dnia,
– za drugie przewinienie – zakaz kąpieli w ciągu dwóch najbliższych dni,
– za trzecie przewinienie – zakaz kąpieli do końca turnusu
- Nie wolno niszczyć urządzeń i sprzętu kąpieliska oraz zaśmiecać wody i terenu. Obowiązuje porządek, czystość, cisza i spokój.
- Uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania niniejszego Regulaminu.
ZASADY PORUSZANIA SIĘ PO DROGACH I WYJŚĆ DO MIASTA
- Uczestnicy wycieczki podporządkowują się rozkazom i poleceniom prowadzącego wycieczkę.
- Wszyscy uczestnicy idą zwartą grupą. Na przedzie kolumny idzie prowadzący, później najmłodsi i najsłabsi, którzy nadają tempo marszu. Kolumnę zamykają najstarsi uczestnicy oraz opiekun.
- Grupa w szyku zwartym porusza się prawym poboczem szosy lub drogi, a jeśli grupa nie jest wystarczająco liczna, lub luźna, wówczas porusza się lewym poboczem.
- W czasie marszu należy zwracać baczną uwagę na poruszające się po szosie (drodze) pojazdy mechaniczne.
- Nie wolno robić postojów na szosie (drodze), zatrzymywać się w miejscach, gdzie kierowcy maja utrudnioną widoczność (zakręty, wzniesienia, wiadukty).
- Pod żadnym pozorem nie wolno oddalać się od grupy bez zezwolenia prowadzącego.
- Kolumna poruszająca się w nocy musi być oznaczona – na przedzie białym światłem skierowanym do przodu, z tyłu czerwonym światłem skierowanym do tyłu.
- Uczestnicy maja obowiązek wychodzić na miasto w koszulkach, które otrzymają od opiekunów.
- W miastach grupa może poruszać się jedynie po chodnikach.
- Jezdnię wolno przekraczać tylko w miejscach do tego wyznaczonych.