Akademia
POCZĄTKI AKADEMII PIŁKARSKIEJ:

W styczniu 2011 roku powstał pomysł, aby usprawnić system szkolenia piłkarzy w naszym mieście. Działacze trzech klubów, które do tej pory szkoliły dzieci i młodzież w zakresie piłki nożnej Miejski Klub Sportowy "Iskra", ATS Orły Mirosława K. oraz UKS Centrum Pszczyna dzięki dużemu zaangażowaniu Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola oraz Starosty Pszczyńskiego Pawła Sadzy doszli do porozumienia, aby połączyć wszystkie grupy szkoleniowe i działać wspólnie pod szyldem Szkółki Piłkarskiej MKS Iskra Pszczyna.

Dzięki takiemu połączeniu nasze kluby nie będą już rywalizowały między sobą, ale zaczną ze sobą współpracować. Najwięcej korzyści będą jednak miały dzieci i młodzież, które powinny skutecznie rywalizować z innymi ośrodkami piłkarskimi w województwie śląskim. Chcemy uniknąć sytuacji, aby dobrzy piłkarze emigrowali do Bielska, Chorzowa czy Zabrza, dlatego stworzymy im podobne warunki w Pszczynie. Natomiast, jeśli pojawi się perełka to wspólnie z rodzicami zdecydujemy czy dla dobra zawodnika pomożemy mu dostać się do najlepszych szkółek.

Dzięki wspólnemu porozumieniu wszystkie zespoły będą mogły pełniej korzystać ze sprzętu treningowego oraz bazy sportowej na terenie miasta tj. stadion miejski, stadion ATS Orły, boiska "Orlik" Pszczyna i Piasek, boisko "Piast". Zaletą będzie też wspólna administracja oraz finanse klubów co pozwoli dodatkowo zaoszczędzi czas i wydatki.

Głównym celem tej szkółki będzie jednak profesjonalne szkolenie piłkarskie: ilość treningów będzie adekwatna do wieku i umiejętności piłkarzy, zaś zespoły będą uczestniczyły w obozach szkoleniowych. Do treningu wprowadzimy nowoczesny sprzęt, oraz pomoce naukowe, testy sprawnościowe dające wymierne efekty treningu. Trenerzy będą kształceni, aby ich metody były nowoczesne oraz przynosiły jak najlepsze efekty.

Cały ten proces ma być budowany na zespołach, które już działają w Pszczynie oraz nowych naborach.

Proces tworzenia Akademii MKS Iskra Pszczyna będzie długofalowy i zachodzić będzie na zasadzie ewolucji już istniejących grup. Utworzona silna grupa młodzieżowa ma być z kolei przyszłością pierwszej drużyny pszczyńskiej Iskry, która właśnie uzyskała awans do IV ligi.

 

MISJA AKADEMII PIŁKARSKIEJ:

Głównym misją działalności Akademii MKS Iskra Pszczyna jest propagowanie idei sportu wykorzystując do tego wszelkie formy aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Poprzez tradycje klubu sportowego MKS Iskra Pszczyna nierozerwalnie związanego z historią miasta Pszczyna, uczymy podnosić poziom sportowy oraz wychowujemy dzieci i młodzież aby wyrośli na dobrych ludzi zakochanych w sporcie. Nauka umiejętności wzbogacana jest o szacunek do trenerów, kolegów i rywali.

Wspólnymi siłami dążymy, by każdy zawodnik naszego klubu miał poczucie spełnienia i czerpał jak najwięcej radości ze sportu w barwach naszego klubu. Dyscyplina, integracja i zespołowość, której uczymy na każdym szczeblu naszej Akademii pozwala mocniej odczuć smak zwycięstwa. Wartości przekazywane w programie szkolenia przygotowują młodych ludzi do życia.

Dążymy do tego, aby barwy naszego klubu od najmłodszych lat kojarzyły się z bardzo wysokim poziomem sportowym, ale także oznaczała wierność pewnym wartościom uniwersalnym.

 

WIZJA AKADEMII PIŁKARSKIEJ:

Wizją Akademii MKS Iskra Pszczyna jest realizacja najwyższych standardów profesjonalnego szkolenia dzieci i młodzieży ukierunkowanego na kształcenie najwyższych indywidualnych umiejętności piłkarskich zawodników od 4 do 19 roku życia, umożliwiających grę zawodnikom na możliwie jak najwyższym poziomie sportowym.

 

CELE AKADEMII PIŁKARSKIEJ:
  • Wychowywanie piłkarzy odważnych i kreatywnych wyposażonych możliwie w najwyższe umiejętności techniczne, najlepsze procesy podejmowania decyzji i rozmienia gry pozwalające wejść na najwyższy poziom sportowy.
  • Stały rozwój organizacyjny, szkoleniowy i infrastrukturalny umożliwiający jak najlepszą pracę z dziećmi i młodzieżą.

 

PSZCZYNA ZASŁUGUJE NA DOBRYCH PIŁKARZY - TRZEBA ICH TYLKO WYSZKOLIĆ.

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony