Akademia
FUTBOL TO COŚ WIĘCEJ

„Nie każde dziecko zostanie piłkarzem, ale każde stanie się dorosłym”

Wierzymy, że świat Pięknej Gry znaczy coś więcej, dlatego postrzegamy piłkę nożną dla dzieci nie tylko jako sposób na kształtowanie podstaw zdolności motorycznych, ale przede wszystkim jako doskonałe narzędzie do wychowania młodego człowieka. Wierzymy także, że każdy mały zawodnik z wielkimi marzeniami powinien być doceniony jako piłkarz i jako człowiek.

Swoje przekonania wprowadzamy w życie poprzez inspirujące zajęcia piłkarskie dla chłopców i dziewczynek w wieku 4-7 lat, gdzie doświadczeni i pracujący z pasją Trenerzy tworzą bezpieczne środowisko do rozwoju nie tylko umiejętności piłkarskich, ale również zdolności interpersonalnych i społecznych.

 

PIŁKA NOŻNA JEST NAJLEPSZYM NAUCZYCIELEM

„Wszystko co wiem o moralności i obowiązkach, zawdzięczam piłce nożnej”

Gdyby piłka nożna była jedynie grą polegającą na zdobyciu większej ilości trafień od przeciwnika, gdyby z dnia na dzień została odarta z całego wiążącego się z nią bagażu emocjonalnego, tak potrzebnego serca, pasji i wytrwałości – przestałaby cokolwiek znaczyć. Futbol to nauka pracy w grupie, to kuźnia charakterów rozwijająca samodzielność, determinację, dyscyplinę, wytrwałość i cierpliwość. Ofensywny styl gry, którego nauczamy, to także nauka proaktywnego podejścia do życia – próba wyjaśnienia, że wszystko, czego pragniemy, nasze marzenia i cele możemy osiągnąć tylko poprzez wykazanie inicjatywy. Dodatkowo, wyraźnie akcentowane przestrzeganie zasad Fair Play wykształca w naszych wychowankach poczucie moralności, a pozytywna motywacja praktykowana przez kadrę trenerską pomaga radzić sobie z porażką i wykorzystywać wewnętrzną złość do budowania – nie niszczenia.

 

ZASADA 3Z – BEZPIECZNE ŚRODOWISKO POZWALA ROZKWITAĆ

„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.”

Proces szkoleniowy i wychowawczy przynosi najlepsze efekty w środowisku funkcjonującym w obrębie jasnych zasad. Dlatego tak ważna jest współpraca między Rodzicem a Trenerem oparta o zasadę 3Z – wzajemne zrozumienie, zaufanie oraz zrównoważone podejście.

Zrozumienie, aby postrzegać piłkę nożną w ten sam sposób co pociecha – jako zabawę pełną radości i uśmiechu, gdzie wynik stanowi sprawę drugorzędną.

Zaufanie, aby podczas zajęć treningowych być pewnym, że dziecko jest w rękach ludzi działających według bliskiej Rodzicom filozofii, wierzących w te same wartości.

Zrównoważone podejście, aby pamiętać, że pomimo życia w ekspresowym tempie, rozwój zawodnika jest jedynym, czego nie można przyspieszyć.

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony