Akademia

Piłkarskie otwarcie Nowego Roku

2024-01-01

Piłkarskie otwarcie Nowego Roku

Tradycyjnie w pierwszy dzień Nowego Roku rozegraliśmy noworoczny mecz. Choć dopołudniowe opady deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem nie zachęcały do aktywności fizycznej to jednak aż 25 śmiałków pojawiło się na Noworocznym Meczu A.D. 2024 i kilkanaście minut po godzinie 12:00 rozpoczęło się noworoczne granie.

Mecz od początku zdawał się być otwarty, a obie ekipy próbowały grać ofensywnie, solidnie wyglądała jednak gra w defensywie (a może po prostu zawodziła skuteczność). Nie może więc dziwić, że na pierwszą bramkę przyszło nam czekać niemal 30 minut tego jedynego w całym roku pojedynku. Gol otwierający Nowy Rok padł dokładnie o godzinie 12:45, a była to 29 minucie mecz. Autorem premierowej bramki… Kacper Kuś. Pierwszy gol rozwiązał na dobre worek z bramkami, gdyż jeszcze przed przerwą oglądaliśmy trzy kolejne trafienia. Na 2:0 podwyższył Wojciech Dragon, który wymanewrował defensorów i z pięciu metrów pokonał dobrze spisującego się Kovala. Chwilę później było już 3:0 a na listę strzelców po rzucie rożnym Dragona wpisał się Kacper Ryguła. I kiedy wydawało się, że ekipa „żółtych” zejdzie na przerwę z trzybramkową przewagą, do siatki trafił Tomasz Zawadzki.

 

Niespełna 10 minut po przerwie „niebiescy” złapali kontakt, po uderzeniu Zawadzkiego z 16 metrów i wydawało się, że koledzy pójdą za ciosem. Po godzinie gry przebudzili się jednak rywale, którzy zaczęli punktować. Do siatki trafiali kolejno Wojciech Dragon, Maksymilian Bednarski, Jakub Bryła i ponownie Wojciech Dragon, który tym oto sposobem w 78 minucie gry skompletował noworocznego hat-tricka. Tego osiągnięcia pozazdrościł mu najwyraźniej Tomasz Zawadzki, który dwie minuty później także miał na koncie trzecie trafienie, a 180 sekund przed końcowym gwizdkiem mógł pochwalić się czteropakiem. Nie zmieniło to jednak końcowego rozstrzygnięcia, bowiem w 90 minucie wynik meczu na 8:4 ustalił Filip Lazar.

Wynik jednak schodzi w tym dniu na dalszy plan liczy się dobra zabawa oraz aktywne piłkarskie otwarcie Nowego 2024 Roku z Naszą Wspólną Pasją.

Ci, którzy przybyli i aktywnie na boisku spędzili pierwsze popołudnie 2024 roku na pewno nie żałują, a nieobecnych zapraszamy na ten niecodzienny mecz... już za rok. Wszystkim zaś życzymy krótko „Do Siego!”

Żółci – Niebiescy 8:4 (3:1)
bramki: 1:0 Kacper Kuś (29.), 2:0 Wojciech Dragon (42.), 3:0 Kacper Ryguła (44.), 3:1 Tomasz Zawadzki (45.+2.), 3:2 Tomasz Zawadzki (54.), 4:2 Wojciech Dragon (57.), 5:2 Maksymialian Bednarski (65.), 6:2 Jakub Bryła (77.), 7:2 Wojciech Dragon (78.). 7:3 Tomasz Zawadzki (81.), 7:4 Tomasz Zawadzki (87.), 8:4 Filip Lazar (90.)


Niebiescy zagrali w składzie:
Ivan Koval, Paweł Zjawiński, Kacper Prusek, Tomasz Zawadzki, Igor Bała, Andrzej Jeż, Kordian Zawadzki, Sebastian Brzozowski, Wiktor Sikora, Dariusz Roehrich, Jakub Lazarek, Krzysztof Imielski, Oskar Hajek

Żółci zagrali w składzie:
Mateusz Goczoł, Michał Grajcarek, Wojciech Dragon, Sonia Dragon, Jakub Bryła, Artur Bryła, Jakub Nikiel, Maksymialian Bednarski, Kacper Ryguła, Filip Lazar, Antoni Kuboszek, Kacper Kuś

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony