Akademia

Podsumowanie sezonu - Rocznik 2006-2008

2023-08-10

Podsumowanie sezonu - Rocznik 2006-2008

PODSUMOWANIE SEZONU
Rocznik 2006/07/08 - Junior Młodszy B1

 

Trenerzy:
Mariusz Wójcik (jesień)
Artur Zemlak (wiosna)


 

1. Ilu zawodników uczestniczyło w rozgrywkach?

 

W rundzie jesiennej sezonu 2022/23 w drużynie Juniorów Młodszych zagrało 26 zawodników, natomiast w rundzie wiosennej 33.

 

2. W jakich turniejach/meczach uczestniczyła drużyna?

 

Jesienią zespół grał w rozgrywkach III ligi okręgowej B1 Junior Młodszy "Bielsko -Tychy" Grupa 5. Wiosną natomiast drużyna uczestniczyła w III lidze wojewódzkiej B1 Junior Młodszy "KATOWICE - SOSNOWIEC - TYCHY (RW)" Grupa 4.

 

3. Opinia trenera:

 

,,Jesienią zespół oparty na zawodnikach Iskry z roczników 2007-2008 rywalizował w rozgrywkach III ligi Podokręgów Tychy-Bielsko-Biała.


Wiosną zaś na boisku oglądaliśmy już zupełnie inną drużynę. Końcem 2022 r. w ramach zajęć pozaszkolnych w Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie rozpoczęło działalność koło sportowo-rekreacyjne, którego opiekunem jest pan Artur Zemlak - nauczyciel WFu w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie (oraz trener seniorskiej drużyny GKS Krupiński Suszec). Na zajęcia z piłki siatkowej i piłki nożnej uczęszczają chłopcy z klas I-III tej szkoły. Bardzo duża frekwencja na zajęciach z piłki nożnej sprawiła, że pan Artur w porozumieniu z Dyrekcją Liceum im. Bolesława Chrobrego, chłopcami oraz zarządem Miejskiego Klubu Sportowego Iskra Pszczyna utworzoną drużynę zgłosił do rozgrywek juniorskich w ramach Śląskiego Związku Piłki Nożnej.
Przyznać trzeba, że mimo, iż większość chłopaków miała już za sobą pewne doświadczenie w treningach piłkarskich (większość zaliczyła mniejsze lub większe epizody gry w MKS Iskra Pszczyna), to rozpoczęcie wiosną rywalizacji w III wojewódzkiej lidze juniorów młodszych B1 była sporym wyzwaniem, tym większym, że od wiosny związkowe rozgrywki juniorów zostały zreformowane i z rywalizacji dotychczasowych dwóch podokręgów Tychy-Bielsko nastąpiła zmiana na rywalizację między trzema Podokręgami Tychy-Katowice-Sosnowiec.
Była okazja zagrać zatem z drużynami Ruchu Chorzów, Stadionu Śląskiego, Sparty Katowice, Wawel Wirek, Polonia Łaziska czy Lechia Mysłowice. Chłopcy przeszli zatem prawdziwy chrzest bojowy, podejmując rękawice z utytułowanymi zespołami z Górnego Śląska. Przyznać trzeba, że ambicji, woli walki oraz pasji chłopakom nie brakowało, a każda zdobyta bramka dawała ogromną satysfakcję.


Cel drużyny jakim była dobra zabawa, regularna aktywność fizyczna oraz możliwość rywalizacji sportowej na dobrym poziomie został z pewnością zrealizowany.”

 

 

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony